Jean 1 03

Meble systemowe - showroom Jeans

Jeans to system wyposażenia sklepów odzieżowych ukierunkowany na sprzedaż mody młodzieżowej typu denim i dungaree. Zaprojektowana aranżacja sklepu współgra z ostrym, zadziornym charakterem tego stylu modowego i wydatnie akcentuje wszystkie jego cechy. Jeans to doskonały strój dla osób niezależnych, pewnych siebie indywidualistów. Ta wytrzymała, wygodna i bezpretensjonalna odzież przywodzi na myśl buntowniczą zaczepność i robotniczą hardość. 

Industrialna estetyka oraz historia jeansów, jako odzieży dla robotników, górników i farmerów posłużyły za główną inspirację dla tego projektu. Cofamy się w czasie do fabryk rewolucji przemysłowej. Minimalizm, chłód, prostota to główne słowa, które kojarzą się z industrialnym klimatem. Wykorzystanie surowych i szorstkich form oraz zimnej i stonowanej kolorystyki to doskonały przepis na otrzymanie wnętrza przywodzącego na myśl przestrzeń fabryczną.

Połączenie postarzałych desek oraz dużej ilości stali, barwionej na grafitowy kolor daje znakomity rezultat. Showroom Jeans tworzą meble systemowe, które dzielą się na typowe zabudowy ścienne, z możliwością modułowej organizacji ekspozycji oraz na meble wolnostojące.

Wyjątkowym elementem ekspozycyjnym są podświetlane stalowe klatki. W połączeniu z ciemnymi ścianami i sufitem całość daje bardzo spójny, industrialny efekt. To wnętrze kipiące energią. Nie sposób przejść koło niego obojętnie. Jego ascetyczna, a zarazem ostra atmosfera nie pozwala stać spokojnie i nie dokonać zakupu.

Jean 2
Jean 3
Jean 4
Jean 5