Blog

Cover Image

Systemy meblowe do sklepów odzieżowych

Jeśli sklep odzieżowy ma być chętnie odwiedzany przez klientów i kojarzyć się z miło spędzonym czasem, oprócz ciekawej oferty sprzedawanych w nim produktów, musi mieć też starannie i z rozmysłem dobrane meble, które efektownie wyeksponują ubrania i sprawią, że zakupy będą wygodne, łatwe i przyjemne.

W ofercie producentów można spotkać różnej jakości meble sklepowe. Za ich ceną idzie zazwyczaj jakość, więc nie warto na nich przesadnie oszczędzać. Trzeba mieć na uwadze fakt, że meble te będą codziennie używane o wiele intensywniej niż zwykłe, domowe wyposażenie wnętrza.

Rodzaje systemów meblowych

·        System High Fashion – stworzony specjalnie z myślą o sklepach z odzieżą ekskluzywną. Ich zadaniem jest w nowoczesny i elegancki sposób podkreślać wyjątkowość kolekcji. Inspiracją dla tego systemu był japoński design opierający się na prostocie. Piękne połączenie elementów z dębu i czarnej stali daje poczucie luksusu bez tandetnej przesady. W jego skład wchodzą wolnostojące wieszaki, stoły i elementy podwieszane do sufitu.

·        System Casual – przeznaczony do sklepów oferujących odzież casualową. Podobnie do sprzedawanych w nich rzeczy, sam system także cechuje się oryginalnością, swobodą i prostotą. Stawia na niezobowiązującą elegancję, dlatego dominuje w nim czerń i biel. Gładkie powierzchnie oraz proste formy są funkcjonalne i sprawią, że zakupy będą wygodne. Atmosfera w takiej przestrzeni jest bezpretensjonalna, a nawet bardzo kolorowa odzież będzie w niej pięknie wyeksponowana.

·        System Sport – te meble sprawią, że sklep będzie przepełniony sportowym duchem. Składa się ze ścian wyłożonych deseczkami z sosnowej sklejki, między które można dowolnie wczepić aluminiowe wieszaki na ubrania czy półki na buty. Całość uzupełniają sportowe ławki i podium pełniące rolę ekspozytora.

·        System Jewellery – modułowy system służący do eksponowania biżuterii. Moduły są niewielkie i można je dowolnie łączyć, dzięki czemu można dopasować je do przestrzeni różnej wielkości. Stylistyka tego systemu czerpie z klimatu lat 50 i 60 XX wieku. Dębowe forniry, biały lakier i pastelowe barwy wnoszą do wnętrza pierwiastek kobiecości i elegancji.

·        System Jeans – stworzony z myślą o sklepach młodzieżowych. Industrialny, chłodny klimat wnętrza ma przywodzić na myśl fabryki z czasów rewolucji przemysłowej. Minimalizm, prostota i chłodna kolorystyka sprawią, że każda niezobowiązująca, jeansowa kolekcja będzie się tam świetnie prezentować. Stal, postarzałe deski, podświetlane stalowe klatki – to idealne rozwiązanie dla młodych, niezależnych i pewnych siebie klientów.

Wróć do bloga