Blog

Ekspozycje zewnętrzne, czyli jak przyciągnąć klienta do sklepu?

Droga do zakupu to tak naprawdę kilka etapów, przez które trzeba przeprowadzić klienta. Jednak, aby ona w ogóle się zaczęła, klient musi wejść do sklepu. Czy to zrobi w dużej mierze zależy od tego, co najpierw zobaczy. Z tego powodu tak ważny jest projekt ekspozycji zewnętrznej. Pierwsze wrażenie sprawi, że klient wejdzie do środka lub ominie sklep. Co więc zrobić, aby zdecydował się na tę pierwszą opcję? Jak przyciągnąć jego uwagę? Poznaj 4 proste kroki, które skutecznie podwyższą sprzedaż.

Czytaj dalej

Jak wykorzystać ściany w sklepach jako punkty ekspozycyjne?

W obecnych czasach dosłownie każdy sklep musi mieć dobrą ekspozycje towarową. Nie wynika to jedynie z faktu, że produkt, którego nie widać, się nie sprzedaje, chociaż jest to bardzo ważna zasada. Zresztą właśnie dlatego mówimy o ekspozycji, a nie jedynie pokazaniu towaru.

Czytaj dalej

Meble sklepowe kiedyś a dziś – co zmieniło się na przestrzeni lat?

Meble to nieodłączny element każdego wnętrza - bez różnicy czy mówimy o wnętrzu mieszkalnym, użytkowym, gospodarczym czy jeszcze innym. Nie da się ich zastąpić niczym innym i chociaż są osoby, które cenią styl minimalistyczny, to nawet w nim jakieś meble muszą się pojawić.

Czytaj dalej

Jak dobre wyeksponowanie towaru wpływa na wyniki sprzedażowe?

Odpowiednie wyeksponowanie towaru w znaczący sposób wpływa na wyniki sprzedażowe. Od niego zależy, czy i jak często klienci będą sięgali po eksponowany towar, a także, jak będą go oceniali. Właściwie dobrane systemy aranżacyjne mają również za zadanie podkreślenie walorów oraz cech charakterystycznych określonego towaru. Im bardziej efektywne systemy ekspozycyjne, tym większa sprzedaż. Sprawdź, jakie systemy aranżacyjne dobrać w zależności od oferowanych dóbr.

Czytaj dalej

Meble sklepowe do eksponowania biżuterii - nie tylko stojaki

Biżuteria jest wyjątkowym dodatkiem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Większość z nas woli dokładnie zastanowić się przed kupnem tego akcesorium, ponieważ zazwyczaj jest to kosztowna inwestycja. Dlatego też sklepy jubilerskie starają się w jak najlepszy sposób wyeksponować biżuterię. Dzięki temu nie tylko możliwe jest pokazanie produktu w całej okazałości, ale także zachęcenie potencjalnych klientów do kupna.

Czytaj dalej

Systemy meblowe do sklepów odzieżowych

Jeśli sklep odzieżowy ma być chętnie odwiedzany przez klientów i kojarzyć się z miło spędzonym czasem, oprócz ciekawej oferty sprzedawanych w nim produktów, musi mieć też starannie i z rozmysłem dobrane meble, które efektownie wyeksponują ubrania i sprawią, że zakupy będą wygodne, łatwe i przyjemne.

Czytaj dalej