logo

Historia producenta mebli ekspozycyjnych

W 1980 roku Edward Baczewski założył firmę Bemarc - jednoosobowe przedsiębiorstwo, produkujące stelaże do stołów z regulowaną wysokością, akcesoria meblarskie oraz okucia meblowe. W obliczu dynamicznie rozwijającego się rynku rozbudowano działalność pod względem kadrowym i technologicznym. Bemarc zagościł w nowej siedzibie, w strategicznym i dogodnym dla klientów punkcie, przy głównej trasie z Poznania do Warszawy. Zbudowano nowoczesne hale produkcyjne, wyposażono je w najnowszej generacji urządzenia. W grudniu 2013 zmieniła się forma prawna przedsiębiorstwa i Bemarc przekształcił się w spółkę trzech udziałowców, pana Edwarda Baczewskiego, jego córki Pauliny Marciniak oraz jego syna Marcina Baczewskiego.

 

Rodzinny charakter przedsiębiorstwa wpływa na atmosferę w firmie. Funkcjonuje tu bardzo indywidualne podejście do pracowników, co znajduje odzwierciedlenie w pełnym zaangażowaniu kadry w każdy projekt. Dbałość o konsekwentny rozwój oraz o innowacyjność zaowocowały współpracą i wieloletnimi kontraktami z klientami, reprezentującymi topowe marki zarówno w kraju, jak i za granicą. Dziś działanie firmy Bemarc ma zasięg ogólnoeuropejski. Meble sklepowe z najwyższej półki trafiają do salonów najlepszych marek.

edward baczewski
ms3 text

Edward Baczewski

Założyciel i współwłaściciel firmy Bemarc. Pełni funkcję Prezesa Zarządu. Do otwarcia własnego warsztatu zainspirował go zakład ślusarski, z którym współpracował. Europa Zachodnia była dla niego zawsze punktem odniesienia. Dzięki dążeniu do zrównania europejskim standardom, dbaniu o nieustanny rozwój firmy oraz inwestowaniu w nowoczesne maszyny, Bemarc zyskał wieloletnich klientów oraz uznanie w Polsce i za granicą. Edward Baczewski jest do dziś kluczową postacią i decydentem w firmie. Aktualnie zajmuje się nadzorem produkcji oraz kontrolą jakości.

ms3 text

Paulina Marciniak

Paulina, absolwentka Prawa, dołączyła do firmy w 2006 roku. Początkowo pełniła funkcje handlowca i opiekuna klienta, poznając przedsiębiorstwo, biorąc udział w procesie decyzyjnym i przygotowując się do roli Dyrektora Zarządzającego, którą sprawuje obecnie. Paulina wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu kontrahentów zagranicznych. Ukończyła kurs samodzielnego księgowego, aby podwyższyć swoje kompetencje. Od 2013 roku jest współwłaścicielem firmy. Nadzoruje pracę wszystkich działów w biurze, jest odpowiedzialna za negocjacje z nowymi klientami, wyznaczanie kierunków rozwoju, wdrażanie nowych inwestycji oraz pozyskiwanie funduszy unijnych.

Paulina Marciniak
jadwiga baczewska
ms3 text

Jadwiga Baczewska

Jadwiga Baczewska sprawuje funkcję Dyrektora Finansowego. Od początku istnienia Bemarcu współtworzyła firmę, będąc początkowo odpowiedzialna za wszelkie aspekty związane z administracją, księgowością i handlem. W miarę rozwoju Bemarcu i zatrudnienia nowej kadry, kompetencje te zostały rozdzielone i dziś Jadwiga zarządza finansami firmy oraz nadzoruje dział księgowości.

ms3 text

Marcin Baczewski

Pracę w Bemarc rozpoczął w 2001 roku. Jest absolwentem kierunku Zarządzanie i Marketing. W roku 2008 uzyskał tytuł mistrza w zawodzie ślusarz oraz ukończył kurs pedagogiczny, uzyskując uprawnienia do przygotowania uczniów do tej profesji. Dzięki licznym szkoleniom z projektowania oraz programowania maszyn sterowanych numerycznie (CNC) oraz z zakresu ISO, stał się ekspertem w tych dziedzinach. Od 2013 roku jest współwłaścicielem firmy. Marcin zajmuje się rysunkiem technicznym, programowaniem urządzeń CNC, nadzoruje działanie i serwis maszyn oraz pracę technologów, bierze też czynny udział w kontaktach z kluczowymi klientami.

Marcin baczewski

Oferta produkcyjna

Firma może poszczycić się najnowocześniejszym parkiem maszyn do obróbki stali i drewna. Ponad 10 000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej pozwala na rzetelne, wysokiej jakości wykonywanie i terminową realizację zamówień także w okresie tak zwanego "wysokiego sezonu".

Maszyny sterowane numerycznie (CNC) pozwalają uzyskać dokładność do dziesiętnych milimetra, co znacznie podnosi jakość produktów. Ponadto maszyny numeryczne zwiększają możliwości produkcyjne firmy. Dzięki maszynom CNC znacznie łatwiej i szybciej osiągnąć można efekty, które wcześniej wymagały czasochłonnej pracy ręcznej.

 

Pojazdy, którymi dysponuje Bemarc są stale nadzorowane i wymieniane, by zachować normy bezpieczeństwa i nie stwarzać zakłóceń w procesie produkcji.

Park maszynowy pozwala obrabiać stal czarną (węglową), stal nierdzewną, aluminium oraz płyty i laminaty na urządzeniach CNC.

Najwyższa wydajność obróbki przy maksymalnej dokładności wymiarowo-kształtowej, oraz osiągnięcie idealnej powierzchni materiałów, możliwe są przy użyciu komputerowych maszyn sterowanych numerycznie - CNC. Bazując na funkcjach matematycznych, opisujących kształt przedmiotu opracowano sterowanie, które przetwarza określone wartości na ruchy maszyny.

Jesteśmy firmą działającą od lat na rynku ogólnoeuropejskim.

Zrealizowaliśmy również projekty na Bliskim Wschodzie.

bemarc2
ms2 text

Opis lokalizacji

Siedziba Bemarcu usytuowana jest w bardzo dogodnym miejscu, na obrzeżach Poznania, stolicy Wielkopolski. Taka lokalizacja zapewnia efektywną współpracę z klientami, szybkie dostawy oraz bezproblemowe dotarcie do firmy. Bemarc mieści się przy krajowej trasie 92 z Warszawy do Świecka. Zaledwie 15 minut jazdy od siedziby firmy znajduje się zjazd na autostradę A2, która stanowi fragment międzynarodowej trasy europejskiej E30, łączącej irlandzki Cork z Omskiem w Rosji. Ponadto 10 minut na wschód od Bemarcu można zjechać na drogę ekspresową S5 Olsztyn - Wrocław.